آیا هزینه ایزوگام پشت بام در آپارتمان ها فقط از طبقه بالا گرفته میشود

آیا هزینه ایزوگام پشت بام در آپارتمان ها فقط از طبقه بالا گرفته میشود

بنده ساکن طبقه آخر ساختملنی چند طبقه هستم . بر اثر بارات سقف پشت بام چکه میکند و نم داده است .سوالی که در اینجا مطرح میشوداین است که بقیه واحد ها مسئولیتی ندارند؟

تعداد پاسخ ها 2


دوست گرامی پشت بام جز مشاعات ساختمان به حساب میاید و هزینه تعمیرات آن مثل ایزوگام و غیره بر عهده تمام ساکنین می باشد .پس برای پرداخت هزینه ایزوگام باید کلیه مالکین هزینه را بین خودشان تقسیم کنند. البه اگر زیر بار نروند باید از طریق شورای حل اختلاف اقدام کنید.

با سلام. ـ طبق ماده ٢قانون تملك آپارتمانھا پشت بام جز قسمتهای مشاع به حساب میاید.

  • مشاعات ساختمان، محل هایی از آپارتمان ها هستند که موارد استفادۀ عمومی و همگانی دارند. تأمین هزینۀهای این فضاها به عهدۀ همه ی ساکنین است و معمولا در هزینۀ شارژ آپارتمان محاسبه می شود. فضاهای عمومی قابلیت اشغال و استفادۀ شخصی را ندارند.
  • یکی از مهم ترین فضاهای عمومی پشت بام است که هم چون سایر مشاعات مالکیت پشت بام در اختیار عموم است. تصرف پشت بام یا مانع تراشی ورود دیگران به آن می توان معادل جرم کیفری محسوب شده و علیۀ آن اعلام جرم شود. بهتر است البته همۀ موارد مشکل زا در آپارتمان، از طریق گفتگو، مصالحه و مذاکره با دیگری پیش برود و حل شود.

پس هزینه ایزوگام و تعمیرات دیگر باید از کلیه مالکین اخذ شود نه فقط واحد طبقه آخر

اگر همسایه شما شارژ و هزینه های مشترک ساختمان را پرداخت نمی کند و مشکل با گفت و گو حل نشد، می توانید از طریق شورای حل اختلاف شکایت خود را مطرح کنید. در خصوص روند قانونی شکایت از همسایه بابت عدم پرداخت شارژ در اینجا مفصل توضیح داده ایم.

برای دانستن حقوق همسایگان نسبت به هم در قانون و شکایت از مزاحمت همسایه اینجا را بخوانید.