نمونه قرارداد کار برای استخدام حسابدار

نمونه قرارداد کار برای استخدام حسابدار

حسابداری یکی از رده های شغلی است که وجود آن در هر شرکت و دفتر مرکزی لازم است. از یک کسب وکار خانگی گرفته تا بزرگ ترین کمپانی ها نیاز به استخدام حسابدار دارند. امروزه حتی شرایط اقتصادی جهان به سمتی پیش رفته که افراد شخصی نیز برای هر چه بهتر کردن شرایط مالی خود نیاز به استفاده از این خدمات دارند. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم شما را با شغل حسابداری آشنا کنیم و مزایای داشتن یک حسابدار را در یک کسب وکار را برای شما بیان کنیم و همچنین در آخر مقاله یک نمونه قرارداد برای استخدام حسابدار برای شما آوردیم که شما می توانید از آن در جهت استخدام حسابدار استفاده کنید. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

رایج ترین سؤالات مصاحبه استخدام حسابدار

سؤالاتی که در جلسه ی مصاحبه ی استخدامی حسابداری از شما پرسیده می شود را می توان به دو دسته ی کلی تقسیم بندی کرد که به شرح زیر است:

  • سؤالات عمومی مثل حقوق پیشنهادی، محل سکونت، نحوه ی آشنایی با شرکت و
  • سؤالات تخصصی حسابداری

سؤالات عمومی معمولاً در تمامی مصاحبه های شغلی از کارجویان پرسیده می شوند. معمولاً روند مصاحبه به این شکل است که از شما خواسته می شود تا خودتان را معرفی کنید. درصورتی که سؤالی برای مصاحبه کننده پیش بیاید، مثل محل تولد یا دانشگاه محل تحصیل، از شما می پرسد. سپس سؤالاتی مثل نحوه ی آشنایی با شرکت، اهداف حرفه ای، محل سکونت و از شما پرسیده می شود.

وقتی که مصاحبه کننده، به اندازه ی کافی با شما آشنا شد، رفته رفته به سراغ سؤالات تخصصی مرتبط با حسابداری می رود و سعی می کند تا شما را به چالش بکشد. ممکن است این کار با سؤال در رابطه با سوابق شغلی قبلی شما شروع شود. از شما خواسته می شود تا در رابطه با وظایف خود در مشاغل قبلی یا مهارت هایی که در دوره های کارآموزی کسب کرده اید، صحبت کنید. چنین صحبت هایی معمولاً زمینه را برای پرسش سؤالات تخصصی حسابداری، فراهم می آورند. اجازه دهید تعدادی از رایج ترین سؤالات مصاحبه استخدام حسابدار را به شما ارائه دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

سؤالات تخصصی رایج در مصاحبه ی کاری حسابداری

سؤالات رایج تخصصی در مصاحبه کاری حسابداری عبارت اند از:

  • یکی از بزرگ ترین چالش ها در رشته ی حسابداری را معرفی کرده و توضیح دهید که چگونه بر آن غلبه می کنید؟
  • آیا تجربه ی کار کردن با سیستم های EPR را دارید؟ اگر بله، توضیح دهید که با کدام سیستم کارکرده اید.
  • تصور می کنید که هوش مصنوعی و اتوماسیون، چه تأثیری روی حسابداری خواهند داشت؟
  • نقش حسابدار را چطور تعریف می کنید؟
  • فکر می کنید که یک حسابدار باید چه مهارت هایی داشته باشد؟
  • با کدام نرم افزارهای حسابداری آشنایی دارید؟
  • آیا می توانید یک فرایند حسابداری را که انجام داده اید، توصیف کنید؟
  • آیا تاکنون توانسته اید هزینه های یک پروژه را کاهش دهید؟

و...

اهمیت استفاده از نمونه قرارداد استخدام حسابدار

پس با توجه به صحبت هایی که کردیم تدابیر کاملی در هنگام استخدام حسابدار باید در نظر گرفته شود. دقت کنید که هرچند جلسه مصاحبه نقش تعیین کننده ای در استخدام حسابدار داشته و می بایست با تدابیر لازم این مرحله را به خوبی پشت سر بگذارید، اما لازم است تا با استفاده از قرارداد استخدام احتیاط بیشتری دراین باره داشته باشید. اشتباه در امر استخدام امری طبیعی است و بارها و بارها برای شرکت های بزرگ هم پیش آمده است. دراین بین استفاده از یک قرارداد سفت وسخت مانع از بروز مشکلاتی در آینده شده و می تواند اشتباهات احتمالی زمان استخدام را تا حدی برطرف نماید.

سخن آخر

در این مقاله قصد داشتیم شما را با شغل حسابداری آشنا کنیم و بگوییم حسابدار چه قدر می تواند نقش مهم و کلیدی در یک شرکت داشته باشد و سپس در پایان مقاله شما می توانید به پی دی اف یا ورد این نمونه قرارداد استخدام حسابدار مراجعه کنید تا بتوانید از آن برای استخدام حسابدار استفاده کنید.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع نمونه دادخواستها و دسترسی به بانک نمونه اوراق حقوقی اینجا کلید کنید.

بسمه تعالی

(به موجب ماده 148 قانون کار، کارفرما مکلف است کارگر را نزد سازمان تامین اجتماعی و یا سایر دستگاه های بیمه گذار بیمه نماید).

11- عیدی و پاداش سالانه :

به موجب ماده واحده قانون مربوط به تعیین عیدی و پاداش سالانه کارگران شاغل در کارگاه های مشمول قانون کار مصوب ۱۳۷۰/۱۲/۶ مجلس شورای اسلامی- به ازای یک سال کار معادل شصت روز مزد ثابت/مبنا (تا سقف نود روز روزانه قانونی کارگران) به عنوان عیدی و پاداش سالانه به کارگر پرداخت می شود. ....

لطفا برای مشاهده ی متن قرارداد به فایل word یا pdf مراجعه فرمایید.