اسکیمر و سرقت اطلاعات کارت بانکی

اسکیمر و سرقت اطلاعات کارت بانکی

سلام ... لطفا توضیحی در خصوص اسکیمر بدین و بگید برای جلوگیری از سرقت اطلاعات بانکی چکار کنیم ؟ ممنون

تعداد پاسخ ها 2


در خصوص اسکیمر لازم به ذکر است که اسکیمر دستگاه کوچکی است که تمامی اطلاعاتی که بر روی نوار مغناطیسی کارت اعتباری قربانی ذخیره شده است را برداشته و در درون خود دخیره میکند. برای جلوگیری از سرقت اطلاعات کارت خود به این روش در هنگام استفاده از دستگاه ATM و POS آن را بررسی کنید که قطعه ای روی آن نصب نباشد و خودتان تراکنش را انجام داده و رمز را وارد نمایید و بعد از هر تراکنش رسید را بررسی کنید که با اطلاعات کارت مغایرتی نداشته باشد.

اسکیمر در حقیقت یک دستگاه کپی کننده اطلاعات کارت بانکی است. هنگامی که کارت بانکی در مجاورت این دستگاه قرار می گیرد، کلیه اطلاعات آن از قبیل شماره کارت در حافظه دستگاه ذخیره می شود. البته اطلاعاتی که از طریق این دستگاه بدست سارق می رسد، ناقص بوده و برای کامل کردن سرقت هنوز نیاز به موارد دیگری دارد.برای جلوگیری از سرقت با استفاده از دستگاه های اسکیمر، باید قبل از هر چیز خودتان نسبت به این گونه سرقت ها آگاهی لازم را داشته باشید. سپس موارد زیر را نیز مد نظر قرار دهید:

  1. در هنگام مراجعه به دستگاه های خودپرداز سعی کنید از خودپردازهایی که در خود بانک ها نصب شده اند استفاده کنید.
  2. دقت داشته باشید که خودپرداز مجهز به دستگاه آنتی اسکیمر باشد.
  3. در هنگام خرید از فروشگاه ها، تمامی مراحل خرید با استفاده از دستگاه POS را خودتان انجام دهید.
  4. در صورت مشاهده موردی مشکوک در خصوص دستگاه POS سریعا آن را به پلیس اطلاع دهید.
  5. کارت خود را در اختیار فروشندگان قرار نداده و در صورتی که مجبور به این کار شدید، تمام مراحلی که انجام می دهد را زیر نظر داشته باشید.
  6. رمز کارت خود را به صورت دوره ای تغییر دهید.