نمونه لایحه تقاضای تعلیق اجرای مجازات متهم

نمونه لایحه تقاضای تعلیق اجرای مجازات متهم

تعلیق مجازات یعنی اینکه مجازات مجرم به طور موقت و در مدت زمانی مشخص اجرا نشود؛ و هدف از چنین عملی فرصت دادن به متهم است تا حتی با وجود سوءِپیشینه بتواند به حالت اولیه و عادی زندگی و اجتماع بازگردد.

تعلیق مجازات یعنی اینکه مجازات مجرم به طور موقت و در مدت زمانی مشخص اجرا نشود؛ و هدف از چنین عملی فرصت دادن به متهم است تا حتی با وجود سوءِپیشینه بتواند به حالت اولیه و عادی زندگی و اجتماع بازگردد و شما برای این کار باید نمونه درخواست تعلیق مجازات و نمونه لایحه تقاضای تخفیف و تعلیق مجازات را مطالعه کنید. با توجه به این موضوع در این مقاله تصمیم گرفتیم شما را با نمونه لایحه تعلیق مجازات آشنا کنیم.

سایت حقوقی احقاق تصمیم گرفت مقاله های حقوقی بسیاری را در این زمینه منتشر کند و اگر شما به دنبال مشاور حقوقی هستید می توانید به مشاور حقوقی کار مراجعه کنید.

بسمه تعالی

یَا دَاوُودُ إِنَّا جَعَلْنَاكَ خَلِیفَةً فِی الْأَرْضِ فَاحْكُمْ بَیْنَ النَّاسِ بِالْحَقِّ وَلَا تَتَّبِعِ الْهَوَىٰ فَیُضِلَّكَ عَنْ سَبِیلِ اللَّهِ ۚ إِنَّ الَّذِینَ یَضِلُّونَ عَنْ سَبِیلِ اللَّهِ لَهُمْ عَذَابٌ شَدِیدٌ بِمَا نَسُوا یَوْمَ الْحِسَابِ.(سوره ی ص - آیه 26)

ریاست محترم شعبه دادگاه کیفری دو

از طریق اجرای احکام کیفری دادسرای.....

سلام علیکم

ضمن عرض ادب و احترام و به وکالت ازاقای .... (جناب محکوم )علیه آقای . (محکوم علیه) جرم ..موضوع دادنامه شماره .. مورخ .. تصدیری از .......

لطفا برای مشاهده متن کامل لایحه به فایل word یا pdf مراجعه فرمایید.

سخن آخر

با توجه به اینکه شرایط تعلیق وفق ماده 46 همان شرایط تعویق صدور حکم است و یکی از شرایط عمومی تعویق صدور حکم وفق بند پ ماده 40 جبران ضرر و زیان یا برقراری ترتیبات جبران است ، این اشکال پیش می آید که در صورت عدم جبران ضرر و زیان یا برقراری جبران ضرر و زیان، دیگر موجبی برای تعلیق اجرای مجازات پیش نمی آید که مشمول ماده 51 شود. همانطور که این مقاله را خواندید در این مقاله قصد داشتیم شما را با نمونه دادخواست تعلیق جزای نقدی، تعلیق مجازات آشنا کردیم و شما می توانید از سایت احقاق نمونه لایحه درخواست تعلیق اجرای مجازات را دانلود کنید.