نمونه قرارداد صلح خودرو

نمونه قرارداد صلح خودرو

خودرو و یا هر مالی را می توان از طریق خرید و فروش به دیگران منتقل کرد. منتها به جز خریدوفروش راه دیگری نیز برای انتقال وجود دارد به نام صلح نامه که اگر انتقال از طریق صلح نامه باشد؛ رعایت مقررات خریدوفروش در آن لازم نیست و آسانی بیشتری دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با قرارداد صلح خودرو آشنا کنیم و در انتهای مقاله نیز برای شما نمونه قرارداد صلح خودرو آوردیم تا بتوانید از آن استفاده کنید. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

قرارداد صلح خودرو چیست؟

صلح خودرو یعنی خریدار اول (دلال) و خریدار دوم (مصرف کننده) با امضای یک سند بین خود، خودرویی را که هنوز از سازنده به خریدار اول تحویل داده نشده را معامله می کنند به نحوی که خریدار دوم با استناد به آن سند، خودرو را از شرکت سازنده تحویل می گیرد.

جالب است بدانید اگر فردی در ایران خودرو یا سایپا ثبت نام کند و تصمیم گیرد با استفاده از قرارداد صلح امتیاز خودرو خود را به دیگری ببخشد، این کار را نمی تواند انجام دهد به دلیل اینکه در پیش فروش خودروها گفته می شود که امکان صلح و قرارداد صلح وجود ندارد و خودرو فقط به صاحب اصلی تحویل داده می شود.

نبود امکان صلح به چه معناست؟

به بیان ساده امتیاز ثبت نام در طرح فروش قطعی به هیچ عنوان قابل خرید و فروش نیست و شرکت ایران خودرو هیچ گونه مسئولیتی در برابر تحویل خودرو به فردی غیر از ثبت نام کننده خودرو را ندارد و خودروی ثبت نامی در زمان مقرر تنها به مالک خودرو ثبت نام کننده که اطلاعات آن در سایت فروش ایران خودرو مندرج باشد تحویل داده خواهد شد.

مزایای صلح نامه خودرو چیست؟

در ابتدای مقاله گفته شد که شرکت خودرو سازی برای آنکه دست دلالان را کوتاه کند و پیش فروش ها به دست خریدار واقعی برسد نه واسطه های سودجو، خرید و فروش آن خودرو را تا یک سال ممنوع کرده است به همین خاطر چون خرید و فروش ممنوع شده افراد در قالب صلح نامه آن کاری را که می خواسته اند انجام می دهند.

نمونه متن قرارداد صلح نامه خودرو

مصالح: آقای / خانم ...... فرزند ....... بشناسنامه شماره متولد ...... صادره ...... به شماره ملی ........ ساکن..........

متصالح: آقای / خانم ...... فرزند...... بشناسنامه شماره متولد ........ صادره ....... به شماره ملی....... ساکن.......... و ....

برای دسترسی به ادامه این نمونه قرارداد به فایل ورد و پی دی اف مراجعه کنید.

سخن آخر

در این مقاله قصد داشتیم شما را با مفهوم اساسی صلح خودرو آشنا کنیم و به شما بگوییم هنگامی که یک شرکت خودروسازی امکان صلح قرارداد خود را می بندد یعنی شما به هیچ عنوان تا تحویل خودرو نمی توانید امتیاز آن را به فرد دیگری منتقل کنید. ممنون از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع نمونه دادخواست ها و دسترسی به بانک نمونه اوراق حقوقی اینجا کلید کنید.