نمونه اظهار نامه تخلیه و تحویل ملک استیجاری

نمونه اظهار نامه تخلیه و تحویل ملک استیجاری

قانون در رابطه با اجاره ملک به مستأجر شرایط ویژه ای را در نظر گرفته است که شما می توانید با استفاده و آگاهی از این نوع قوانین تا حدودی از اختلاف نظرها حقوقی و غیرحقوقی بین مستأجر و مالک جلوگیری کنید و همچنین بهتر است بگوییم شما به عنوان یک شهروند اگر با قوانین تخلیه و تحویل ملک استیجاری آشنایی داشته باشید به شما کمک می کند در نقش مستأجر یا مالک بهتر تصمیم بگیرید و از خسارت های مالی که ممکن است در آینده برای شما پیش بیاید تا حدود زیادی پیشگیری کنید. در این مقاله قصد داریم شما را با روش های درست و اصولی تحویل ملک از مستأجر آشنا کنیم و در آخر برای شما نمونه اظهارنامه تخلیه و تحویل ملک استیجاری بیاوریم تا بتوانید از آن در این زمینه استفاده کنید.

شرایط تحویل ملک

طبق قانون، تحویل ملک مستأجر به مالک باید در زمان تعیین شده باشد و هنگامی که مستأجر تعللی در تحویل ملک داشته باشد صاحب خانه به راحتی می تواند خانه را تخلیه کند. البته باید توجه داشت در شرایطی مانند آتش سوزی، سیل، زلزله و... که تحویل ملک امکان پذیر نیست قرارداد باطل می شود و باید بدانید که در متن قرارداد باید کاربرد ملک مورد اجاره نیز ثبت شده باشد.

زمان تحویل ملک

زمان تحویل ملک کاملاً به مالک و مستأجر بستگی دارد و در زمان قرارداد این تایم به طور کامل و با جزئیات مشخص می شود. در قراردادهای رسمی و یا غیررسمی زمانی که برای تحویل ملک تعیین می شود باید توسط مالک و مستأجر نیز امضا شود و همچنین مالک موظف است که طبق زمان مشخص شده ملک را تحویل مستأجر دهد و اگر این اتفاق نیفتاد به دلیل اینکه خلاف بند درج شده در قرارداد عمل کرده است، مستأجر می تواند از طریق قانون پیگیری کند.

روش های درست و اصولی تحویل ملک از موجر

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که شما باید به عنوان مالک یا مستأجر چگونگی تحویل ملک و روش های اصولی آن را باید بدانید و رعایت کنید. رعایت این نمونه از نکات چه هنگام خرید و چه اجاره ملک می تواند ازنظر امنیتی و حقوقی برای شما الزامی باشد.

بازدید کلی ملک (چک کردن قسمت های مختلف ملک)

اگر ملکی را اجاره کرده اید و یا قصد آن را دارید باید طبق زمان مقرر ملک را تحویل بگیرید و همراه با مالک یا نماینده او تمام قسمت های خانه را چک کنید و لیستی از تمامی امکانات و ابزار ملک تهیه کنید و همچنین باید از سالم بودن آنها نیز مطمئن باشید.

تحویل پارکینگ و انباری

هنگام تحویل پارکینگ و انباری باید آن را با سند مربوطه چک کنید تا اشتباها پارکینگ واحد های دیگر را به شما نشان ندهند.

سخن آخر

با توجه به بازار آشفته مسکن بسیاری از افراد قصد اجاره کردن خانه را دارند و ما با توجه به نیاز این روزها تصمیم گرفتیم شما را با روش های درست و اصولی تحویل ملک از مستأجر یا مالک آشنا کنیم و در آخر نیز برای شما نمونه اظهارنامه تخلیه و تحویل ملک استیجاری آوردیم تا بتوانید از آن در مسیر اجاره دادن یا اجاره کردن ملک استفاده کنید. ممنون از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید.

بسمه تعالی

مخاطب محترم با سلام و ادب :

اینجانب به وکالت از آقای به عرض می رساند مدت مورد توافق قرارداد اجاره شماره مورخ ...در تاریخ ...منقضی گردیده و جنابعالی اقدامی جهت تخلیه ملک مورد اجاره نداشته اید. .....

لطفا برای مشاهده ی متن کامل اظهارنامه به فایل word یا pdf مراجعه فرمایید.