نمونه اظهار نامه تخلیه و تحویل ملک استیجاری

نمونه اظهار نامه تخلیه و تحویل ملک استیجاری

اجاره از جمله عقود معوض و تملیکی است که به لحاظ اهمیت و نقشی که در روابط اجتماعی دارد، مورد توجه قانونگذاران قرار گرفته است. تعریف اجاره و قوانین مربوط به آن در قانون مدنی چگونه است؟ اجاره از جمله عقود معوض و تملیکی است که به لحاظ اهمیت و نقشی که در روابط اجتماعی دارد، مورد توجه قانونگذاران قرار گرفته است.

اجاره نامه به سند نوشتاری قرارداد اجاره گفته می شود که بین صاحب ملک (موجر) و اجاره کننده (مستاجر) تنظیم می شود که شامل مشخصات طرفین قرارداد و میزان اجاره بها و مدت اجاره و مورد اجاره و شرایط طرفین در آن می باشد. حال در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم چگونه می توانید اظهارنامه تخلیه ملک را تنظیم کنید. و سپس شما را با نمونه اظهارنامه تخلیه مستاجر و تخلیه ملک استیجاری آشنا می کنیم.

شرایط تحویل ملک

طبق قانون، تحویل ملک مستأجر به مالک باید در زمان تعیین شده باشد و هنگامی که مستأجر تعللی در تحویل ملک داشته باشد صاحب خانه به راحتی می تواند خانه را تخلیه کند. البته باید توجه داشت در شرایطی مانند آتش سوزی، سیل، زلزله و... که تحویل ملک امکان پذیر نیست قرارداد باطل می شود و باید بدانید که در متن قرارداد باید کاربرد ملک مورد اجاره نیز ثبت شده باشد.

زمان تحویل ملک

زمان تحویل ملک کاملاً به مالک و مستأجر بستگی دارد و در زمان قرارداد این تایم به طور کامل و با جزئیات مشخص می شود. در قراردادهای رسمی و یا غیررسمی زمانی که برای تحویل ملک تعیین می شود باید توسط مالک و مستأجر نیز امضا شود و همچنین مالک موظف است که طبق زمان مشخص شده ملک را تحویل مستأجر دهد و اگر این اتفاق نیفتاد به دلیل اینکه خلاف بند درج شده در قرارداد عمل کرده است، مستأجر می تواند از طریق قانون پیگیری کند.

روش های درست و اصولی تحویل ملک از موجر

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که شما باید به عنوان مالک یا مستأجر چگونگی تحویل ملک و روش های اصولی آن را باید بدانید و رعایت کنید. رعایت این نمونه از نکات چه هنگام خرید و چه اجاره ملک می تواند ازنظر امنیتی و حقوقی برای شما الزامی باشد.

بازدید کلی ملک (چک کردن قسمت های مختلف ملک)

اگر ملکی را اجاره کرده اید و یا قصد آن را دارید باید طبق زمان مقرر ملک را تحویل بگیرید و همراه با مالک یا نماینده او تمام قسمت های خانه را چک کنید و لیستی از تمامی امکانات و ابزار ملک تهیه کنید و همچنین باید از سالم بودن آنها نیز مطمئن باشید.

تحویل پارکینگ و انباری

هنگام تحویل پارکینگ و انباری باید آن را با سند مربوطه چک کنید تا اشتباها پارکینگ واحد های دیگر را به شما نشان ندهند.

سخن آخر

در این مقاله قصد داشتیم به شما بگوییم چگونه می توانید ملک استیجاری خود را از طریق قانونی تخلیه کنید و نمونه اظهارنامه تخلیه ملک به علت نیاز شخصی ارائه هید. شما می توانید از سایت حقوقی احقاق نمونه اظهارنامه تخلیه ملک و نمونه اظهارنامه تخلیه ملک استیجاری را مطالعه و دانلود کنید. ممنون از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید.

سایت حقوقی احقاق تصمیم گرفت مقاله های حقوقی بسیاری را در این زمینه منتشر کند و اگر شما به دنبال مشاور حقوقی هستید می توانید به مشاور حقوقی مراجعه کنید.

بسمه تعالی

مخاطب محترم با سلام و ادب :

اینجانب به وکالت از آقای به عرض می رساند مدت مورد توافق قرارداد اجاره شماره مورخ ...در تاریخ ...منقضی گردیده و جنابعالی اقدامی جهت تخلیه ملک مورد اجاره نداشته اید. .....

لطفا برای مشاهده ی متن کامل اظهارنامه به فایل word یا pdf مراجعه فرمایید.