مجموعه کاملی از اطلاعات و مستندات قانونی در مورد زنا و رابطه نامشروع

بسیاری از این مردان در دادگاه‌های خانواده، همسر خود را تهدید می‌کنند که اگر راضی به طلاق نشود، با جور کردن ۴ شاهد و طرح دادخواستی با عنوان رابطه نامشروع در دادسرای ارشاد، آبروی آنها را می‌برند. اغلب این مردان نمی‌دانند که حتی اگر چنین جرمی‌ نیز در مورد همسرشان به اثبات برسد، این مساله بحث مهریه را منتفی نمی‌کند.

فهرست

مجموعه کاملی از اطلاعات و مستندات قانونی در مورد زنا و رابطه نامشروع

بحث رابطه ی نامشروع زن شوهردار از جمله جرایم جنسی مربوط به منافی عفت می‌باشد که اگرچه در صورت ارتکاب آن نمی‌توان در این مورد اعلام جرم نمود، مگر در صورت وجود شاکی خصوصی، و با توجه به اینکه از جهتی روابط زناشویی به زوج هم مربوط می‌شود و رابطه ی نامشروع زوجه، موجب ایجاد آسیب به زوج و زندگی مشترک او می‌گردد، به همین دلیل می‌تواند اقدام به اعلام رابطه ی نامشروع زوجه ی خود کند و از قانون انتظار اعمال مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار را داشته باشد.رابطه ی نامشروع زن شوهردار ممکن است از طریق پیامکی،تلفنی ،با مرد متاهل و یا پسر مجرد باشد.حکم قضایی رابطه تلفنی با زن شوهردار با حکم قضایی رابطه پسر مجرد با زن شوهردار و .... متفاوت میباشد.در نوشته ی زیر به بیان مواردی از جمله مفهوم زنا و رابطه ی نامشروع ،مدت زمان تشخیص رابطه نامشروع و ممکن بودن یا نبودن اثبات زنای محصنه با پیامک و ... خواهیم پرداخت.

آیا بعد از خیانت زوجه مهریه به او تعلق میگیرد؟شناخت رابطه نامشروع

یکی از مواردی که امروزه بسیار مورد بحث توسط وکلا و دادگاه ها می باشد و در مواردی رد پای این موضوع در دادگاه های طلاق دیده می شود، رابطه نامشروع و رابطه نامشروع زن شوهردار میباشد.

در قانون شکایتی تحت عنوان روابط نامشروع به رسمیت شناخته شده و از سوی قضات مورد رسیدگی و صدور حکم قرار می گیرد. روابط نامشروع اشخاص با یکدیگر با توجه به مصادیق متعددی که دارد متفاوت و گوناگون می باشد که بسته به نوع آنها، مجازات روابط نامشروع هم متفاوت خواهد بود.

یکی از حالات روابط نامشروع که قانون گذار مجازات بسیار سخت تری را برای آن وضع نموده، روابط نامشروع زن شوهردار با شخص نامحرم دیگری است که در پی این عمل، مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار را در قانون تعیین نموده است. با ازدواج و پیوند زناشویی، زوجه در علقه ی زوجیت و حصان زوج قرار می گیرد و به همین خاطر موظف به رعایت عفت و وفاداری نسبت به شوهر خود می باشد.

بحث رابطه ی نامشروع زن شوهردار از جمله جرایم جنسی مربوط به منافی عفت می باشد که اگرچه در صورت ارتکاب آن نمی توان در این مورد اعلام جرم نمود، مگر در صورت وجود شاکی خصوصی، و با توجه به اینکه از جهتی روابط زناشویی به زوج هم مربوط می شود و رابطه ی نامشروع زوجه، از جهتی موجب ایجاد آسیب به زوج و زندگی مشترک او می گردد، به همین دلیل می تواند اقدام به اعلام رابطه ی نامشروع زوجه ی خود کند و از قانون انتظار اعمال مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار را داشته باشد.

بسیاری از این مردان در دادگاه های خانواده، همسر خود را تهدید می کنند که اگر راضی به طلاق نشود، با جور کردن ۴ شاهد و طرح دادخواستی با عنوان رابطه نامشروع در دادسرای ارشاد، آبروی آنها را می برند. اغلب این مردان نمی دانند که حتی اگر چنین جرمی نیز در مورد همسرشان به اثبات برسد، این مساله بحث مهریه را منتفی نمی کند.

چون مهریه مالی است که پیش از وقوع خیانت و در همان زمان عقد به زن تعلق گرفته است و در چنین حالتی ممکن است دادگاه تخفیف اندکی را برای گرفتن مهریه قائل شود و مهریه در هر شرایطی به زن تعلق می گیرد و فقط اثبات خیانت می تواند سبب شود مرد بتواند براحتی همسرش را طلاق دهد.

در شرع مقدس اسلام و تمام مذاهب آسمانی هم خیانت عملی حرام تلقی شده و ارتکاب آن از سوی هر فردی با کیفر و جزای سنگین همراه است.

در شرع مقدس اسلام این جرم در ۲ قسمت زنا ورابطه نامشروع تعریف شده است.

مجموعه کاملی از اطلاعات و مستندات قانونی در مورد زنا و رابطه نامشروع


با مفهوم زنا تا چه میزان آشنایی دارید ؟

@article429@

اگر زوجه خیانت کند زوج از پرداخت چه حقوق و مزایای معاف میشود؟

@article430@

دادگاه حکم بر رابطه نامشروع داده است چه مجازات در انتظار من است؟

@article431@

آیا رابطه در فضای مجازی ، تلگرامی و تلفنی شامل رابطه نامشروع میشود؟ اطلاعاتی دارید؟

@article432@

واقعاً رابطه در فضای مجازی قابل اثبات است؟ رابطه نامشروع زن شوهردار را چگونه میتوان ثابت نمود!

@article433@

شناخت کلی در رابطه با زنای محصنه و غیر محصنه

@article434@

ناگفته هایی در رابطه با زنای محصنه

@article435@

زنای زوجه اثبات شده است آیا زوج حق طلاق او را دارد؟بایدها و نبایدهای پایانی رابطه نامشروع

@article436@

اثبات رابطه ی نامشروع بعد از طلاق هم امکان پذیر است.در صورتیکه مدارک محکمه پسند به غیر از پیامک هایی که اثبات کننده رابطه نامشروع است، داشته باشید، میتوانید با مراجعه به دادسرای ارشاد شکایت کیفری رابطه ی نامشروع علیه همسرتان نمائید لذا در صورت اثبات به مجازات شلاق محکوم خواهند شد.
همانطور که پیش از این بیان نمودیم حکم قضایی رابطه با زن شوهردار با توجه به میزان رابطه ی میان آنها متفاوت است ممکن است رابطه با زن شوهر دار ،زنا باشد یا ممکن است از مصادیق رابطه ی نامشروع مادون زنا باشد.رابطه ی نامشروع مصادیق گوناگونی دارد رابطه ی تلفنی با زن شوهردار هم میتواند از مصادیق رابطه ی نامشروع باشد.نظرات کاربران


? -  15 دی 1399
اگه کسی که با اون دوست بودم و منو به خونشون دعوت کنه و با من رابطه نامشروع داشته باشه ایا موقع شکایت کردن خودم هم مقصر میشم؟

تیم محتوای احقاق -  14 شهریور 1401

سلام.منظور از رابطه نا مشروع هرگونه رابطه غیر ضروری و غیر شرعی بین زن و مرد یا دو زن و یا دو مرد است.طبق قوانین صرف صحبت کردن حضوری در مواقع غیر ضروری و گذاشتن قرار ملاقات و خلوت کردن دو فرد با هم می تواند مصداق رابطه نامشروع باشد.دختری که از پسری بابت رابطه نامشروع شکایت می کند ، این خود یک نوع اقرار دختر به داشتن رابطه نامشروع با پسر است چرا که اثبات رابطه ی نامشروع امر بسیار سختی است و خودتان هم مقصر شناخته میشوید.


صمد بیرامی -  30 مرداد 1401
با عرض ادب و احترام خانمم با آقایی ارتباط تلفنی دارد و من نمیخواهم که ایشون متوجه آگاهی من بشوند. آیا بدون رضایت خودش برای اطمینان حاصل کردن میتوانم پیرینت خط همسرم را بگیرم؟

تیم محتوای احقاق -  22 دی 1398

 

سلام ...خیر  درخواست پرینت از مکالمات و پیام ها صرفا از طریق طرح دعوی و استعلام دادگستری امکانپذیر است چون خط برای شما نیست نمیتوانید بدون اجازه قاضی استعلام خط را بگیرید

شما میتونید از همسرتون به جرم رابطه نامشروع شکایت کنیدو سپس درخواست پرینت مکالمات بین شماره تلفن همسرتون  ومرد مخاطب رو از قاضی بکنید قاضی در صورت لزوم اینکارو برای شما انجام میده

 

طبق قانون جرایم رایانه ای اپراتورهای تلفن همراه مکلفند که اطلاعات تماس و پیامک را تا شش ماه ذخیره کنند. لذا فقط پرینت مکالمات شش ماه اخیر آن هم با طرح شکایت مثل رابطه نامشروع با دستور مقام قضایی برای مرجع رسیدگی کننده ارسال می گردد


علی -  17 اسفند 1398
سلام.حکم رابطه با زن شوهر دار چیست؟

تیم محتوای احقاق -  17 اسفند 1398

سلام....مرد اگر مجرد باشد و مرتکب زنا شود صدضربه شلاق و زن متاهل به رجم یا  اعدام محکوم می شود.


مریم -  23 اردیبهشت 1399
سلام وقتتون بخیر.ببخشید یکی ازآشناهای ما بمدت یه ماه با یه خانومی تو اینستا وبصورت پیامکی چت میکردن باهم.اون خانوم خودشو مجرد جا زدن درصورتی ک متأهل بودن...محتویات پیامک ها هم صحبت های معمولی بوده وچیز بدی نبودن.الان شوهراون خانوم کلا متوجه پیام واین چیزا شده ورفته شکایت کرده ازایشون...حکمش چیه؟خیلی براشون بد تموم میشه یا نه؟ممنون ازپاسخگویی تون

تیم محتوای احقاق -  17 آذر 1401

سلام....در صورتي كه خانمي اعم از مجرد يا متأهل از طريق تلفن با مردي نامحرم تماس- هاي مكرر داشته باشد يا پيامكهاي عاشقانه يا شوخيهاي جنسي و يا ايميلهاي متعدد با موضوع روابط جنسي به يكديگر ارسال نمايند يا از طريق نرم افزارهاي ارتباطي مجازي تحت موبايل با يكديگر روابط غير متعارف داشته باشند صرف نظر از اينكه تطبيق موضوع و رفتار با حكم قانوني وظيفه مرجع قضائي رسيدگي كننده است كه با توجه به محتويات پرونده انجام ميشود ولي ارتباط تلفني يا اينترنتي يا مجازي به اين نحو در صورت وجود ساير شرايط قانوني و با توجه به عرف محل ممكن است رابطه نامشروع تلقي شود و مجازات رابطه ی نامشروع شلاق تعزیری است.البته بستگی به متن و محتوای پیامکها داره که اثبات رابطه ی نامشروع کنه یا خیر و اینکه اگه ایشون نمیدونستن که فرد متاهله این مورد رو حتما بیان کنن .


غزل -  22 اسفند 1401
جرم مردی که زنش رو به رابطه نامشروع مجبور کند، و دائمن زن را برای انجام این کار تهدید کند که باید با دوستانم رابطه داشته باشی چیست، و زن چطور می‌تواند اثبات کند؟

مهدی -  08 دی 1401
اگه کسی که مرد است وهمسر دارد وبا زن شوهر دار را ف وبا اعتماد شوهرش نسبت به اوهمسرش را خانه ای بببرد وبااو زنا کند وبعد زنبهد از برگشتن به به شوهرش بگوید که بامن این کار را کرده اگر شکایت کند چیزی دسش را میگیرد یا نه ..بعد طرف زنا کار قوم خویش باشد

ناشناس -  08 دی 1401
سلام زن و مرد هر دو متاهل با هم ارتباط تلفنی و پیامکی داشتن بین اونها پیامک و‌ حرف معمولی بوده .شوهر زنه بفهمه بخواد از دست مرده شکایت کنه حکم مرده چی میشه و ایا این وسط زن هم حکم خاصی میگیره؟