بیمه عمر پاسارگاد بهتر است یا بیمه عمر سامان؟

یکی از بهترین سرمایه گذاری ها که در کشور ما هنوز آنچنان که باید و شاید مورد استقبال واقع نشده است ،بیمه ی عمر میباشد.تقریبا تمام بیمه های نام آشنای ایران، در زمینه بیمه های عمر و پس انداز فعال هستند.ازجمله شرکت های محبوب و پرطرفدار با مزایای خاص در زمینه بیمه عمر و پس انداز می توان شرکت های بیمه سامان و پاسارگاد را نام برد.

فهرست

بیمه عمر پاسارگاد بهتر است یا بیمه عمر سامان؟

امروزه قطعا زیاد شنیده اید که در اطرافتان افرادی ناگهان دچار بیماری های خاص یا صعب العلاج شده اند.هزینه های درمان اینگونه بیماری ها بسیار گزاف است اما افراد هوشمند با بیمه کردن خود و استفاده از خدمات بیمه های عمر میتوانند در صورت مواجهه با چنین مواردی سختی این مشکلات را برای خود کاهش دهند. در این نوشته به بیان بهترین بیمه های عمر ازجمله بیمه عمر سامان و پاسارگاد و مقایسه بیمه عمر پاسارگاد و سامان،بیان مزایای بیمه عمر سامان مزایای بیمه عمر پاسارگاد و مقایسه بیمه عمر سامان و پاسارگاد خواهیم پرداخت.

فرض کنید پس از سالها زحمت و تلاش خانه ای خریداری نموده اید یا وسیله ی نقلیه ای تهیه کرده اید و درحال سفر با خانواده هستید ناگهان حادثه ای ناگوار زحماتتان را به باد میدهد در اینجاست که افراد هوشمند سرمایه ی از دست رفته ی خود را دوباره از طریق بیمه بازمیگردانند.دراینجا پرسشی که به ذهن خطور میکند این است که بیمه ها از جمله بیمه عمر چه فوایدی دارد ؟

آیا شما بیمه عمر دارید؟ بیمه ی عمر پاسارگاد چطور؟ تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که وجود بیمه عمر تا چه اندازه می تواند در زندگی مهم و ضروری باشد؟ اگر در این رابطه هیچ گونه اطلاعاتی ندارید، با ما همراه باشید. ما سعی می کنیم در این نوشته اطلاعات مفید و کاربردی در مورد بیمه عمر به شما ارائه دهیم. ضمن اینکه مقایسه ای هم بین بیمه عمر پاسارگاد و سامان انجام می دهیم زیرا این دو بیمه از بهترین شرکت های ارائه دهنده بیمه عمر به شمار می روند.

این روزها با اهمیت زیادی که خرید بیمه عمر پیدا کرده است و افراد بیشتری به دنبال خرید این بیمه و سرمایه گذاری بلندمدت و استفاده از پوشش های آن هستند، هریک از شرکت های بیمه، تبلیغات گسترده ای برای ترغیب افراد به خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری با بیان پوشش ها و خدمات ویژه خود، انجام می دهند. در ادامه قصد داریم با مقایسه بیمه عمر سامان و پاسارگاد ، متقاضیان خرید بیمه عمر را از طریق بیان ویژگی ها، شرایط و خصوصیات هر کدام از این دو شرکت بیمه، با آن ها بیشتر آشنا کنیم.

دو شرکت بیمه سامان و پاسارگاد در بین 21 شرکت دارای نمایندگی بیمه عمر، از جمله برترین و پرطرفدارترین شرکت های ارائه دهنده بیمه عمر می باشند، که هرکدام از این دو شرکت، در این رشته از بیمه خدمات خاصی را در اختیار مشتریان قرار می دهند.

بی شک همه ما متوجه شده ایم که در سال های اخیر تمرکز شرکت های بیمه ای بر روی نوعی از بیمه قرار گرفته که در قدیم کم تر در کشور ما شناخته شده بود و طرفدار داشت. این روزها به هر مکان با غرفه های فروش و تبلیغات که پا می گذاریم به طور حتم یک یا چند غرفه فروش بیمه عمر می بینیم که هر یک در تراکت های خود ادعا می کنند که با کمترین قیمت بهترین پوشش ها را ارائه می دهند. بیشتر بنرهای تبلیغاتی شرکت های بیمه ای در سطح شهر هم به بیمه عمر و پس انداز اختصاص دارد. راه یابی این دست تبلیغات به تلویزیون هم بسیار چشم گیر است. در واقع کمتر بیمه ای را می توان پیدا کرد که هزینه گزاف تبلیغات تلویزیونی خود را به بیمه های عمر و پس انداز اختصاص نداده باشد.

شاید فکر کنید که این حجم از تبلیغات به دلیل سود بالای بیمه های عمر و پس انداز برای شرکت های بیمه گزار است. اما اگر از جهت دیگری به موضوع نگاه کنیم متوجه محبوبیت بی چون و چرای این بیمه ها در سطح جهان و به ویژه در کشورهای جهان اولی می شویم.

گفته می شود که در بسیاری از کشورهای پیشرفته به ازای هر فرد بالغ ۵ بیمه عمر وجود دارد، در لحظه صدور شناسنامه نوزاد بیمه عمر و پس انداز نیز صادر می شود .

جالب تر این است که در برخی از کشور ها اقشار بی بضاعت نیز دارای بیمه عمر هستند مثلا در هندوستان حتی تکدی گران نیز دارای بیمه عمر و آتیه هستند. اینترنت و بالا رفتن آگاهی مردم نسبت به فرهنگ و عادات مردم سراسر جهان به واسطه شبکه های اجتماعی باعث ایجاد کشش بازار و به دنبال آن رقابت بیمه گزاران در زمینه بیمه های عمر و سرمایه گذاری شده است.

بالا رفتن سن ازدواج و به طبع آن فرزند آوری در ایران با توجه به نوسانهای اوضاع اقتصادی و کاهش روزانه ی ارزش پول در کشور ما، برای ما که در فرهنگ مان حمایت فرزندان تا زمان ازدواج نهادینه شده است، بسیار مشکل ساز خواهد بود. بیشتر والدین پیش از سر و سامان گرفتن فرزندشان بازنشسته خواهند شد.

حال سوالی که ممکن است مطرح بشود این است که به جز بیمه عمر و پس انداز چه بیمه ای را می توان پیدا کرد که حتی خانم های خانه دار بتوانند با اندک حق بیمه ای از آن مستمری بازنشستگی چشم گیری دریافت کنند؟ کدام بیمه می تواند در عنفوان جوانی دست گیر و سرمایه جوانان باشد؟ کدام بیمه می تواند بازنشستگان را از انجام کار در سنین بالا باز دارد؟

تقریبا تمام بیمه های نام آشنای ایران، در زمینه بیمه های عمر و پس انداز فعال هستند. اما بر طبق آمار برخی شرکت ها از اقبال عمومی بیشتری برخودار شده اند واکثریت بیمه گزاران علاقه مند به سرمایه گذاری در این شرکت ها هستند. از جمله شرکت های محبوب و پرطرفدار در زمینه بیمه عمر و پس انداز می توان شرکت های بیمه سامان و پاسارگاد را نام برد.

در مقایسه بیمه عمر سامان و پاسارگاد ، از بین 1,748,329 بیمه نامه عمر صادر شده در سال 96 توسط شرکت های بیمه غیر دولتی، 77,157 بیمه نامه توسط شرکت بیمه سامان و 765,757 بیمه نامه عمر توسط شرکت بیمه پاسارگاد صادر شده است.

طبق اعلام بیمه مرکزی، در سطح شهر تهران، به طور کلی حدود 21 هزار نمایندگی فروش بیمه عمر از طرف تمام شرکت های بیمه وجود دارد که از این تعداد، شرکت بیمه پاسارگاد دارای 16,188 و شرکت بیمه سامان 105 نمایندگی فعال بیمه عمر هستند.

در ادامه به معرفی و مقایسه بیمه های عمر شرکت های بیمه ای سامان و پاسارگاد می پردازیم. اگر شما هم قصد خرید بیمه عمر و پس انداز از این دو ابر قدرت صنعت بیمه و به ویژه بیمه عمر و پس انداز را دارید، تا پایان این نوشتار همراه ما باشیداگر چه موارد فوق به عنوان شرایط کلی بیمه عمر در نظر گرفته شده است، اما تعرفه، سقف و ویژگی های مختلفی برای هر یک از آنها در نظر گرفته شده است. همان طور که گفته شد، شرکت بیمه پاسارگاد و سامان از جمله بهترین ها در ارائه بیمه های عمر هستند. لذا در این مقاله ویژگی های بیمه عمر هرکدام از این شرکت ها را به تفکیک بیان می کنیم.

ویژگی های کلی بیمه های عمر:

بیمه های عمر دارای ویژگی های مختلفی هستند که عواملی مثل سن، وزن، شغل و میزان سلامتی بر آنها تاثیرگذار خواهد بود. به طور کلی یک بیمه عمر با در نظر گرفتن اشتغال، سلامتی و بزرگسال بودن فرد باید شرایط زیر را دارا باشد:

فوت شدن فرد بیمه شده بر اثر حادثه ،فوت شدن فرد بیمه شده به صورت طبیعی ،نقص عضو ویا از کارافتادگی فرد بیمه شده، پرداخت سود به صورت تضمینی، پرداخت غرامت نقص عضو به بیمه شده، معاف کردن فرد بیمه شده از پرداخت حق بیمه در زمان از کارافتادگی کامل ،پرداخت کردن هزینه های مربوط به بیماری های خاص به بیمه گذار تا سقف قابل پوشش.


ویژگی های بیمه عمر سامان:

در بین شرکت های ارائه دهنده بیمه عمر، شرکت سامان، 5/9 درصد از کل حق بیمه های تولیدشده در این رشته از بیمه را به خود اختصاص داده است.

سبد سرمایه گذاری در بیمه عمر سامان:

شرکت سامان برای آسان کردن خرید بیمه عمر و با توجه به میزان ریسک پذیری هر فرد، شرایطی را تعیین کرده و آن هارا سبدهای سرمایه گذاری نامیده است. بیمه عمر سامان بیشتر با سبد های مختلف سرمایه گذاری اش شناخته می شود. در حالی که تمامی بیمه ها یک نوع سرمایه گزاری دارند، شما در بیمه سامان می توانید از بین ۵ سبد مختلف، ریسک کم، ریسک متوسط، ریسک زیاد، رشد و رشد۱ انتخاب کنید. با انتخاب هریک از این طرح ها، با توجه به ریسکی که در سرمایه گذاری می کنید، قادر به کسب سود با توجه به میزان ریسکتان خواهید بود. هرچقدر ریسک بیشتری کنید سود بیشتری کسب مینمایید.

در حال حاضر این شرکت 5 سبد سرمایه گذاری ارائه کرده است که در هریک از این سبدها، بیمه گر میزان سود تضمینی که به بیمه گذار تعلق می گیرد را اعلام کرده و افراد می توانند باتوجه به نیازهای خود، هرکدام از سبدها را انتخاب کنند:

اطلاعات این 3 سبد طبق جدول های زیر می باشد:

سبد کم ریسک با سود تضمینی 15%:

تعداد سال های بیمه نامه

نرخ سود تضمین شده اندوخته بیمه نامه

2 سال اول بیمه نامه

15%

2 سال دوم بیمه نامه

13%

مازاد بر 4 سال اول

10%

طبق اعلام شرکت بیمه سامان، در سبد با ریسک کم، حق بیمه های دریافتی از بیمه گذاران در سپرده های بانکی، اوراق قرضه و از این قبیل سرمایه گذاری می شود.

سبد ریسک متوسط با سود تضمینی 14%:

تعداد سال های بیمه نامه

نرخ سود تضمین شده اندوخته بیمه نامه

2 سال اول بیمه نامه

14%

2 سال دوم بیمه نامه

13%

مازاد بر 4 سال اول

10%

این سبد نیز ترکیبی از سبد سرمایه گذاری با ریسک کم و سبد سرمایه گذاری با ریسک زیاد می باشد.

سبد پر ریسک با سود تضمینی 12%:

تعداد سال های بیمه نامه

نرخ سود تضمین شده اندوخته بیمه نامه

4 سال اول بیمه نامه

12%

مازاد بر 4 سال اول

10%

هرفردی از کودکی که در پایان یک ماهگی است تا یک بزرگسال ۷۰ ساله می تواند تحت پوشش بیمه عمر سامان قرار بگیرد. البته جمع سن شخص به علاوه مدت قرار داد نباید از ۸۰ سال بیشتر بشود. یعنی یک فرد هفتاد ساله می تواند یک بیمه عمر ۱۰ ساله خریداری کند.

هر شخص دارای بیمه عمر می تواند از پایان سال اول تا %۹۰ اندوخته اش را به صورت وام دریافت کند. این وام که بسیار مورد توجه و استقبال بیمه شدگان است، احتیاج به هیچ گونه روند اداری طولانی و یا ضامن ندارد.

در بیمه عمر سامان، بیمه شده می تواند که اندوخته خود را به مستمری تبدیل کند و مانند حقوق بازنشستگی ماهانه دریافت کند.

برخی طرح های بیمه عمر سامان، بیمه شدگان را تحت پوشش طیف وسیعی از بیماری ها قرار میدهد و در صورت ابتلا به آن بیماری ها می توانند تا سقف ۱.۵ میلیارد تومان پوشش دریافت کنند.

از کار افتادگی بیمه شدگان بیمه سامان، تا سقف ۱۰ سال دارای معافیت از پرداخت حق بیمه است. مستمری مشخصی نیز به از کار افتادگان پرداخت می شود.
یکی دیگر از مزایای منحصر به فرد بیمه عمر سامان قابلیت دریافت سرمایه فوت در سال آخر زندگی است. به این معنا که اگر فرد از این که در سال پایانی زندگی خود است، مطلع باشد، می تواند تا %۲۵ سرمایه فوت خود را دریافت نماید.

بیمه عمر پاسارگاد بهتر است یا بیمه عمر سامان؟


انواع ریسک در بیمه عمر سامان:

یکی از امکانات ویژه ای که بیمه سامان برای بیمه شدگان خود در نظر گرفته است، حق انتخاب است! شما می توانید از میان انواع ریسک موجود، یکی را انتخاب نمایید. سبد کم ریسک، سبد با ریسک متوسط و سبد ریسک زیاد از جمله گزینه های موجود هستند که شما می توانید از میان آنها یکی را انتخاب کنید.

در سبد ریسک کم پرداخت سود تضمینی ۱۵ درصد است و پیش بینی سود آن ۱۹ درصد.

در سبد با ریسک متوسط پرداخت سود تضمینی ۱۴ درصد در نظر گرفته شده است و پیش بینی سود آن ۲۱ درصد است. در سبد ریسک زیاد پرداخت سود تضمینی ۱۲ درصد اعلام شده است و پیش بینی سود آن هم ۲۵ درصد می باشد.

اگر اهل ریسک هستید، ما به شما سبد ریسک زیاد را پیشنهاد می کنیم.

مزایا بیمه عمر سامان نسبت به پاسارگاد:

بیمه سامان در زمینه بیمه های عمر و سرمایه گذاری یکی از پیشگامان است. این شرکت علاوه بر تمامی شرایط عمومی بیمه های عمر، دارای برتری های ویژه ای به نسبت سایر رقبا است.

بیمه تکمیلی بیمه عمر سامان:

یکی دیگر از امکانات مهم و مثبت بیمه عمر سامان، خدمات تکمیل درمانی انفرادی آن است که از ۴ طرح تشکیل شده است. متقاضیان خرید بیمه می توانند در میان آنها بهترین گزینه که با شرایط شان همخوانی دارد را انتخاب نمایند. این خدمت از ۴ طرح پایه، برنزی، نقره ای و طلایی تشکیل شده است.

تخفیفات در بیمه عمر سامان:

شما می توانید با استفاده از این بیمه عمر در بیمه نامه هایی از قبیل: بیمه بدنه خودرو، بیمه آتش سوزی، بیمه شخص ثالث و از تخفیفات بهره مند شوید.

پوشش بیماری های خاص بیمه سامان:

در ابتدا لازم است بدانیم که چه امراضی جزء بیماریهای خاص محسوب میشوند.

بیماری های خاصی که تحت پوشش بیمه ها قرار دارند عبارتند از:

پیوند زدن اعضای اصلی بدن

سکته قلبی

سکته مغزی

سرطان

جراحی قلب و عروق

در طرح قبلی بیمه عمر شرکت سامان، این شرکت پوشش مخصوص به امراض صعب العلاج از جمله سکته قلبی، سکته مغزی، انواع سرطان ها، جراحی عروق قلبی و پیوند اعضای اصلی بدن را تا سقف 150 میلیون تومان و برای هر بیماری به طور جداگانه 30 میلیون تومان ارائه می کرد؛ اما در طرح جدید خود به نام بیمه جامع عمر و زندگی سامان (طرح امراض خاص) اقدام به ارائه پوشش امراض خاص نموده است که این پوشش شامل سه مورد زیر می باشد و بیمه گذار می تواند هرکدام را به دلخواه خود انتخاب نماید.

سقف پرداخت در هرکدام از این سه مورد حداکثر 500 میلیون تومان است که به طور کلی سقف پرداخت پوشش امراض خاص شرکت سامان، 1/5میلیارد تومان می باشد.

طرح های امراض خاص پایه و آسایش:

پوشش امراض خاص پایه و دریافت هزینه های 8 بیماری برای بزرگسالان و 3 بیماری برای کودکان

پوشش امراض خاص آسایش و دریافت هزینه های 13 بیماری برای بزرگسالان و 6 بیماری برای کودکان

پوشش امراض خاص ممتاز و دریافت هزینه های 30 بیماری برای بزرگسالان و 14 بیماری برای کودکان

در هرکدام از طرح های امراض خاص پایه و آسایش، برای تمامی بیماری های گنجانده شده در هر طرح، فقط یکبار و صد درصد سرمایه امراض یعنی مبلغ 500 میلیون تومان به بیمه گذار پرداخت خواهد شد.

در طرح امراض خاص ممتاز نیز شرکت بیمه در هر گروه بیماری فقط یکبار و به طور کلی حداکثر تا 3 بار ، صد درصد سرمایه امراض را به بیمه گذار پرداخت خواهد کرد.

ویژگی های بیمه عمر پاسارگاد:

SOS پوشش تکمیل درمانی

این پوشش تکمیل درمانی را می توان از مهم ترین خدمات ارائه شده از سوی بیمه عمر پاسارگاد دانست. در صورتی که در حساب بیمه شدگان بیمه عمر پاسارگاد بیش از دو میلیون موجودی وجود داشته باشد، این کارت به آن ها تعلق خواهد گرفت و بر طبق تعرفه های موجود هزینه بستری شدن و جراحی کردن تا سقف تعیین شده به بیمه گذار پرداخت می شود. لازم به ذکر است که این کارت هزینه های مربوط به بیمارستان های داخلی و خارجی را در بر میگیرد.

سایر مزایای بیمه عمر پاسارگاد:

از دیگر مزایای مهم بیمه عمر پاسارگاد می توان به رایگان بودن بیمه آتش سوزی برای منازل مسکونی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان اشاره کرد. برخورداری بیمه گذاران از تخفیف های بیمه مسافرتی را می توان از دیگر مزایای خوب بیمه عمر پاسارگاد دانست.

طبق اعلام سالنامه آماری بیمه، تعداد نمایندگان بیمه عمر فعال درشركت بیمه پاسارگاد، به تنهایی 77 درصد از سهم کل نمایندگان فروش بیمه عمر در بین تمامی شرکت های بیمه را داراست.

شرکت بیمه پاسارگاد تنها شرکتی است که دارای حداکثر ضریب سرمایه بیمه عمر در صورت فوت می باشد و این مقدار 360 برابر حق بیمه ماهانه است.

این شرکت بیمه در زمینه خدماتی که در پوشش بیماری های خاص خود ارائه می دهد، با شرکت بین المللی S.O.S همکاری دارد.

اگر به دنبال خرید بیمه عمر با حداکثر ضریب سرمایه فوت هستید،در مقایسه میان بیمه عمر سامان و پاسارگاد می توانید از شرکت پاسارگاد با حداکثر ضریب 360 برابر حق بیمه ماهانه، بیمه عمر موردنظر خود را با بهترین مزایا خریداری کنید.

تخفیف ویژه بیمه گذاران بیمه عمر شرکت پاسارگاد:

بیمه گذاران بیمه عمر شرکت پاسارگاد می توانند با توجه به ذخیره ریاضی و سپرده بیمه نامه خود از تخفیف 5 تا 40 درصدی در خرید بیمه های زیر بهره مند شوند.

بیمه شخص ثالث: حداقل 5% و حداکثر 20% تخفیف

بیمه بدنه اتومبیل: حداقل 10% و حداکثر 35% تخفیف

بیمه آتش سوزی منزل مسکونی: حداقل 20% و حداکثر 40% تخفیف

بیمه حوادث انفرادی: حداقل 20% و حداکثر 40% تخفیف

بیمه درمان مسافرتی: حداقل 10% و حداکثر 35% تخفیف

مزایا بیمه عمر پاسارگاد نسبت به سامان:

بیمه عمر پاسارگاد همواره یکی از محبوب ترین بیمه های عمر بوده است. این بیمه در طول سال ها فعالیت خود در زمینه بیمه عمر توانسته سهم به سزایی از رضایت مشتریان را کسب کند. بیمه عمر و پس انداز پاسارگاد نیز همچون سامان که در بالا ذکر شد، علاوه بر شرایط و مزایای عمومی بسیار مفید بیمه عمر، دارای مزایای اختصاصی و ویژه ای نسبت به رقیبان خود است.

اولین مزیت بیمه پاسارگاد این است که بیمه شده قادر به بازخرید اندوخته خود از پایان ماه ششم خواهد بود، در صورتی که این مدت در بیمه سامان دو برابر است.

در بیمه پاسارگاد می توان نوزاد را مانند کشورهای پیشرفته، از بدو تولد تحت پوشش بیمه عمر قرار داد.

یکی از مهم ترین مزایای بیمه پاسارگاد که واقعا منحصر به فرد است، معافیت مادام العمر از پرداخت حق بیمه عمر برای از کار افتادگان است.

لازم به ذکر است که بیمه پاسارگاد در زمینه پوشش های بیماری های خاص خود با شرکت معتبر درمانی s.o.s همکاری می کند.
بیمه پاسارگاد تا %۱۰ سرمایه فوت و تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان هزینه پزشکی ناشی از حادثه را پرداخت می کند.

رتبه بندی و مقایسه بیمه عمر سامان و پاسارگاد:

دو شرکت بیمه پاسارگاد و سامان در پوشش ها و شرایط مشابهی که ارائه کرده اند، تفاوت های جزئی با یکدیگر دارند که در جدول زیر به صورت کامل به آن ها پرداخته ایم:

پوشش ها و شرایط

بیمه سامان

بیمه پاسارگاد

حداقل سن مجاز خرید بیمه عمر

2 سال (بیمه عمر، طرح امراض خاص)
یک ماه پس از تولد (بیمه عمر و تشکیل سرمایه)

از بدو تولد

حداکثر سن بازنشستگی

80 سال

70 سال

حداکثر نرخ افزایش سرمایه فوت

20 درصد

10 درصد

پوشش هزینه های پزشکی در اثر حادثه

حداکثر 20 میلیون تومان

حداکثر 25 میلیون تومان

پوشش نقص عضو و از کارافتادگی در اثر حادثه

حداکثر 100 درصد سرمایه فوت، تا سقف 500 میلیون تومان

حداکثر 250 میلیون تومان

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت ازکارافتادگی

معافیت کامل و 100 درصد

حداقل 50 درصد حق بیمه و حداکثر 100 درصد حق بیمه

پوشش پرداخت سرمایه و غرامت در صورت از کارافتادگی

حداکثر 3 برابر حق بیمه سالیانه

حداکثر 60 میلیون تومان

پوشش فوت بر اثر حادثه

حداکثر 2 میلیارد تومان

حداکثر 500 میلیون تومان

پوشش فوت به صورت طبیعی

حداکثر 500 میلیون تومان

حداکثر 250 میلیون تومان

حداقل حق بیمه ماهانه

50 هزار تومان

20هزار تومان


مقایسه بیمه سامان و پاسارگاد در زمینه پوشش بیماری های خاص:

قبل از اینکه بیمه عمر سامان و پاسارگاد را در زمینه پوشش بیماری های خاص با یکدیگر مقایسه کنیم، باید بدانید که سقف پوشش انواع بیمه ها برای بیماری های خاص ۲۵ الی ۳۰ درصد از سرمایه فوت می باشد. یعنی اگر شما دارای سرمایه فوت ۵۰ میلیون تومانی باشید، بیمه تا ۱۵ میلیون تومان برای درمان بیماری های خاص به شما پرداخت خواهد کرد.

بیمه پاسارگاد برای سقف این پوشش ۴۰ میلیون تومان برای هر بیماری و در کل ۱۲۵ میلیون تومان در نظر گرفته است. بیمه سامان نیز برای هر بیماری مبلغی ۳۰ میلیون تومانی تعریف کرده است.

بیمه پاسارگاد برای هر یک از بیماری های خاص فقط یک بار سقف پرداخت در نظر گرفته است که این پرداخت در مجموع ۵ مرتبه و برای ۵ بیماری مختلف خواهد بود. به طور مثال اگر یکی از بیمه گذاران سکته مغزی کند و پس از مدتی به سرطان دچار شود، می تواند دو بار از بیمه پاسارگاد مبالغ مربوط به بیماری های خاص را دریافت نماید.

این در صورتی است که سایر بیمه ها فقط یک مرتبه در طول مدت کل پرداخت خسارت دارند.
نظرات کاربران


غلامی -  08 دی 1401
سلام مطالبتون قدیمی است .سامان خیلی شرایطش بهتر و بالاتر از پاسارگاد هست