اخبار

رئیس قوه قضاییه اعلام کرد: اختصاص ۶۰۰ میلیارد ریال برای حل مشکلات مجموعه قضایی کردستان

رئیس قوه قضاییه از اختصاص ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای حل فوری مشکلات مجموعه قضایی استان کردستان خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در پایان سفر خود به استان کردستان در جمع خبرنگاران با اشاره به دیدارها و جلساتی که در این سفر داشت، تصریح کرد: یکی از نکات برجسته در این استان، سلامت دستگاه های اداری است که باید برای توسعه یافتگی هر چه بیشتر، این سلامت ارتقاء یابد و با هرگونه فساد مقابله شود.

 

رئیس قوه قضاییه افزود: با توجه به گزارش هیات های اعزامی به شهرستانهای استان کردستان، مقرر شد مبلغ ۶۰۰ میلیارد ریال برای حل فوری برخی مشکلات مجموعه قضایی این استان بویژه در بخش زندان ها و پزشکی قانونی اختصاص یابد.

 

آیت الله رئیسی با اشاره به بازدید خود از زندان سنندج بر ضرورت رسیدگی هر چه سریعتر به پرونده زندانیان و همچنین رفع برخی مشکلات تاکید کرد.

 

رئیس قوه قضاییه در پایان با بیان اینکه روحیه مردم کردستان همانند سالهای اول انقلاب بسیار بالا و امید آنان به آینده بسیار زیاد است، یادآور شد: این نشاط و روحیه نشان می دهد که القائات و تبلیغات ضد انقلاب هیچ تاثیری بر روحیه مردم این استان نداشته و مردم این خطه با اتکال به خدا، اعتماد به نفس و اتکا به داشته های عظیم مادی و معنوی خود از جمله نیروی متراکم جوان می توانند گام های بلندی برای توسعه استان کردستان بردارند.

 

براساس این گزارش، رئیس دستگاه قضایی و هیات همراه، سنندج را به مقصد تهران ترک کردند.

  منبع : پرتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران